Salasana ja/tai käyttäjätunnus unohtunut

Voit alustaa itsellesi sekä uuden käyttäjätunnuksen että salasanan seuraavasti

  1. Mene myClub.fi -aloitussivulle
  2. Etsi seurasi myClub-palvelu kirjoittamalla hakukenttään muutama alkukirjain seuran nimestä tai seuran paikkakunta ja klikkaa 'Etsi'-nappia
  3. Klikkaa seurasi logoa, jolloin pääset seurasi myClub-sisäänkirjautumissivulle
  4. Klikkaa 'Salasana tai käyttäjätunnus unohtunut?'-linkkiä
  5. Syötä lomakkeeseen sähköpostiosoitteesi ja klikkaa ”Lähetä”-nappia
  6. Avaa sähköpostista 'Uudelleenmäärittele salasana ja/tai käyttäjätunnus'-viesti  Huom! Jos sinulla on useita käyttäjätilejä samalla sähköpostilla määritettynä, valitse käyttäjän nimen mukainen viesti, jonka salasanan tai käyttäjätunnuksen haluat alustaa
  7. Klikkaa 'Määritä itsellesi uusi salasana tai käyttäjätunnus'-painiketta
  8. Määrittele käyttäjätilille haluttu käyttäjätunnus ja salasana ja klikkaa 'Päivitä'-nappia
' Salasanan ja käyttäjätunnuksen' -vaihtamislinkki lähetetään syöttämääsi sähköpostiosoitteeseen, edellyttäen että kyseinen sähköpostiosoite on määriteltynä myClub-käyttäjätilisi 1. sähköpostiosoitekenttään.
Jos et jostain syystä saa salasanan ja käyttäjätunnuksen -vaihtamislinkkiä sähköpostiisi, tarkista ettei viesti ole mennyt roskapostilaatikkoosi. Jos viesti ei ole roskapostissasi, niin ota yhteyttä seurasi myClub-yhteyshenkilöön.

Tarvitsetko vielä apua? Ota yhteyttä Ota yhteyttä