Toimihenkilö ja myClub ID

Jäsen, joka on toimihenkilö (on saanut käyttöoikeuden myClub-hallintakäyttöliittymään) kirjautuu myClub -palveluun omalla myClub ID:llä. Jäsentili otetaan käyttöön normaalisti, liittämällä jäsentili myClub ID:lle. 
En näe 'Hallinta' -linkkiä
Jos et näe 'Hallinta' linkkiä, saatat olla liittänyt jäsentilin väärällä sähköpostiosoitteella. Hallintakäyttöliittymään pääse turvallisuussyistä vain, kun kutsu tilin liittämiseen toimitetaan samaan sähköpostiin kuin jäsentilissä oleva pääasiallinen sähköposti. Jos tässä yhteydessä aktivoidaan tili huoltajan sähköpostiosoitteeseen toimitetulla viestillä, hallinta-oikeuksia ei myönnetä tilille.
Saat liitettyä jäsentilin oikealla tavalla seuraavasti:
  • Mene sivulla 'Oma tiedot' ja varmista että jäsentilin pääsähköpostiosoite on omasi. Jos sähköpostiosoite ei ole käytössäsi vaihda sähköpostiosoite oikeaksi.
  • Avaa 'Käyttäjät'-välilehti ja poista itsesi jäsentililtä (Paina roskakorin kuvaketta)
  • Olet nyt seuran etusivulla, valitse 'Ota jäsentili käyttöön'
  • Syötä jäsentilissä oleva pääsähköpostiosoite
  • Saat hallinointikutusun sähköpostiin, klikkaa viestissä oleva linkkiä
  • Jäsentili on nyt linkitetty oikein myClub ID:lle ja hallinta-osioon on jälleen pääsy

Tarvitsetko vielä apua? Ota yhteyttä Ota yhteyttä