Kotisivupaketti -lisäpalvelu

Kotisivupaketti -lisäpalvelu tarjoaa seuralle käyttöön modernin mobiiliyhteensopivan palvelimelle asennetun käyttövalmiina olevan kotisivupohjan, jonka seura voi viimeistellä, julkaista ja ylläpitää omatoimisesti.

Sivustot toteutetaan valinnaisesti joko Wordpress- tai LiquidBlox -julkaisujärjestelmällä. Verkkosivuston palvelun tuottaa myClubin verkkosivustoyhteistyökumppani (Toimittaja).

Kotisivupaketti on liitetty saumattomasti myClub-jäsenpalveluun, jolloin voidaan automatisoida ja helpottaa verkkosivuston ylläpitoa ja pitää seuran kotisivusto yhtenäisenä ja aina ajanmukaisena. Esimerkkinä pelaajakortit / yhteystiedot, tapahtumakalenterit, ilmoittautumiset ja uutisvirta päivittyy suoraan seuran myClub-palvelusta huomioiden sisäänrakennetusti EU:n tietosuoja-asetuksen vaatimukset

 • myClub laskuttaa kotisivupaketin palvelumaksut normaalin myClub-laskutuksen yhteydessä
 • Mahdolliset kolmannen osapuolen palvelut (esim. web-hotelli, verkkodomain, kuvapankin käyttö) veloittaa niiden toimittaja suoraan seuralta.
 • Verkkosivustoon liittyvät lisätyöt asiakas sopii erikseen suoraan Toimittajan kanssa

Voit tutustua WORDPRESS esimerkkisivustopohjiin TÄSTÄ

Voit tutustua LIQUIDBLOX esimerkkisivustopohjiin TÄSTÄ

Sopimusehdot

Seura tekee Kotisivupaketin toimitus- ja ylläpitosopimuksen Taikala Oy:n yhteistyökumppanin, eli Toimittajan kanssa. Kotisivupaketin toimitukseen sovelletaan IT 2018 sopimusehtoja (kotisivupohjan osalta erityisehtoja valmisohjelmistojen toimituksista, lisätöiden osalta erityisehtoja tietojärjestelmien ja asiakaskohtaisten ohjelmistojen toimituksista sekä ylläpidon osalta erityisehtoja ohjelmistojen ylläpitopalveluista sekä yleisiä sopimusehtoja).

Kotisivupaketin käyttösopimus tehdään Taikalan ja seuran välille. Käyttöön sovelletaan myClubin sopimusehtoja. Mahdollisista kolmansien osapuolten palveluista (esim. web-hotelli, verkkodomain, kuvapankin käyttö) sopimus tehdään seuran ja kolmannen osapuolen välillä.

KOTISIVUPAKETIN TOIMITUS

Tehdessäsi Kotisivupaketin -tilauspyynnön myClubin-lisäpalveluosiosta, kotisivuyhteistyökumppanimme ottaa teihin yhteyttä muutaman päivän sisällä. Tässä yhteydessä käydään läpi seuranne toiveet ja arvioidaan mahdolliset lisätyöt ja lisäkustannukset, jotka eivät sisälly valmiiseen kotisivupohjaan. Verkkosivuston toimittaja toimittaa keskustelun jälkeen tarjouksen kokonaisuudesta jos laajempi kuin Kotisivupaketin tarjoama kokonaisuus.

Kotisivupaketti toimitetaan 20 päivän kuluessa tilauksesta heti käyttövalmiina web-käyttöön. Toimitus sisältää seuraavat palvelut:

A) Aloitusmaksuun sisältyvät palvelut

 • Aloituspalaveri asiakkaan kanssa - Käydään läpi värimaailma, kuvamaailma, brändi, päätarpeet ja toiveet
 • Asiakkaan valitseman kotisivupohjan sivut (etusivu, joukkueet / ryhmät, ajankohtaista, yhteystiedot, yhteistyökumppanit ... )
 • Mukautetut myClub-liitännäiset (pelaajakortit, toimihenkilökortit, uutisvirta, Ilmoittautuminen, tapahtumakalenteri ...)
 • Sivuston asennus julkaisujärjestelmään
 • Sivuston käyttökoulutus 1 tunti (max. kaksi henkilöä) näytönjaolla (esim. Skype- tai Google Hangouts -yhteydellä)

B) Erikseen sovittavat ja tilattavat pientyöt

 • Valmiin kotisivupohjan kustomointi, kuvien muokkaus, sisällön lisääminen, lisäsivujen suunnittelu, muut pientyöt
 • Tuki mahdollisten kolmansien osapuolten palvelujen hankinnassa (esim. web-hotelli, verkkodomainin hankinta, kuvapankki). Kolmansien osapuolten palvelut eivät kuitenkaan sisälly Kotisivupakettiin, vaan niiden toimittaja veloittaa ne suoraan seuralta.

C) Käyttömaksuun sisältyvät palvelut

 • myClubin lisäpalveluksi integroidun kotisivuston käyttöoikeus
 • Sähköpostituki pääkäyttäjälle

Tarvitsetko vielä apua? Ota yhteyttä Ota yhteyttä