Pankkiyhteys -lisäpalvelu

Pankkiyhteys -lisäpalvelulla viitemaksusuoritukset päivitetään automaattisesti kerran päivässä seuran myClubiin. Rahastonhoitajien työtaakka vähenee huikeasti kun maksusuorituksia ei tarvitse päivittää enää käsin ja laskut kuittaantuvat maksetuksi kerran päivässä ajanmukaisesti. 

Miten palvelu otetaan käyttöön?

  1. Aktivoi Pankkiyhteys-lisäpalvelu myClubiin "Asetukset > Lisäpalvelut" -sivulta klikkaamalla "Osta nyt"-painiketta
  2. Seura toimittaa pankille valtuutuksen myClubin vastaanottaa maksuliikennetapahtumat automaattisesti järjestelmään yhteisen Web Service -kanavan kautta
Valtuutuslomakepohja pankille löytyy tästä  Word tai  PDF . Täytetty pankkivaltuutus toimitetaan omaan tilikonttoriin. myClub-tuesta ilmoitetaan kun pankkiyhteys on käytössä. Varmista että ilmoitat pankille kaikki käytössä oleva pankkitilit.

Pankkiyhteys -lisäpalvelun voit tilata seuraaville pankeille

  • Nordea
  • Osuuspankki
  • Aktia
  • Säästöpankki
  • Oma Säästöpankki
  • Danske Bank
  • Handelsbanken
  • POP Pankki
(Pankki veloittaa pankkipalveluiden käytöstä oman hinnastonsa mukaisesti.)

Tarvitsetko vielä apua? Ota yhteyttä Ota yhteyttä